Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Vasario 16-oji Panevėžio rajone – dviguba šventė

Panevėžio rajono savivaldybė laikosi tradicijos Vasario 16-ąją vis kitoje gyvenvietėje surengti iškilmingą Tarybos posėdį, kuriame paminima Lietuvos valstybės atkūrimo diena bei apdovanojamas naujai išrinktas rajono Garbės pilietis. Šiemet šventė vyko Žibartonių bendruomenės namuose.

Iškilmėse dalyvavo Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nariai, dabartiniai ir buvusieji savivaldybės vadovai, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Guoda Burokienė, Rasa Juknevičienė, Petras Nevulis, Panevėžio rajono garbės piliečiai, Savivaldybės administracijos darbuotojai, Žibartonių bendruomenės nariai, rajono bendruomenių atstovai, seniūnai ir seniūnaičiai, rajono gyventojai. Tarp garbingiausių šventės dalyvių buvo ir svečiai iš Norvegijos.

„Gerbiamieji, visus mus čia subūrė Lietuvos valstybės gimtadienis. Linkiu, kad neprarastume to ypatingo ryšio su savo kraštu, kuris išaugino mūsų tėvus ir protėvius, apdovanojo mus turtinga ir didvyriška istorija“, – sveikinimo kalboje sakė meras Povilas Žagunis.

Tarybos posėdis pradėtas sugiedant Lietuvos himną. Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtą pranešimą skaitė Žibartonių pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas Dainius Drumžlys.

Posėdžio dalyviai ir svečiai pasidalijo mintimis apie šią tautos istorijai reikšmingą dieną, vieni kitus sveikino prasmingos ir gražios šventės proga.

Antrasis posėdžio klausimas skirtas Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonijai. Savivaldybės mero pavaduotojas Garbės piliečio vardo suteikimo komisijos pirmininkas Antanas Pocius perskaitė Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo šis garbingas titulas šiemet suteiktas Norvegijos pilietei, ilgametei Lietuvos ir Panevėžio krašto bei rajono draugei, Norvegijos-Lietuvos Rotary klubų bendradarbiavimo komiteto pirmininkei Edrund Olaisen.

Norvegijos ir Panevėžio krašto Rotary klubų bei savivaldybės projektas, skirtas teikti paramą socialinės atskirtiems žmonėms, E. Olaisen iniciatyva vykdomas nuo 2001 metų. Kasmet prieš Kalėdas su kolegomis Panevėžio kraštui labdarą atvežanti rotarietė, kolegų padedama, ne tik pagerina vargstančiųjų buitį, bet ir dosniai dalija savo širdies šilumą mūsų krašto žmonėms.

Iki šiol jos dėka užsienio rotariečių paramos gavo daugiau kaip 1 100 Panevėžio krašto šeimų, rajono vaikų globos namai, socialinės įstaigos.

Į iškilmes E. Olaisen atvyko pasipuošusi Norvegijos tautiniu kostiumu. Ją lydėjo vyras Janas ir dukterėčia Gretė. Už ypatingus nuopelnus Panevėžio rajonui savivaldybės vadovai viešniai įteikė Garbės piliečio regalijas.

Išklausiusi gausių sveikinimų, padėkų už skleidžiamą šilumą, tarnystę ir meilę Panevėžio rajonui bei jo žmonėms, apipilta gėlėmis E. Olaisen į publiką prabilo lietuviškai. Ji prisipažino be galo mylinti mūsų kraštą ir Lietuvą laikanti antrąja savo gimtine, o šis jos vizitas yra jau 40-asis. 

„Nuo to laiko, kai pirmąkart atvykusi aplankiau Linkaučių vaikų globos namus, Panevėžio rajono gyvenime įvyko daug gražių permainų. Džiaugiuosi matydama, kaip kasmet jūs augate, kokį didelį indėlį į gerėjantį rajono žmonių gyvenimą įneša savivaldybė, jos vadovai, socialiniai darbuotojai. Rotariečių, savivaldybės ir socialinių darbuotojų dėka mums pavyko įgyvendinti ir kasmet plėsti labdaros projektą Panevėžio rajone“, – gražiai lietuviškus žodžius dėstė viešnia.

E. Olaisen prisipažino, kad ir išvykdama atgal į Norvegiją, dalelę savo širdies palieka mūsų krašte, ir labai didžiuojasi tapusi Panevėžio rajono garbės piliete.  

„Šis apdovanojimas patvirtina, kad aš ir mano bendražygiai einame teisingu keliu, o tai, ką darome, iš tiesų žmonėms yra reikalinga“, – sakė E. Olaisen.

Viešnia net susigraudino, kai Linkaučių vaikai padėkojo už jos gerumą nuoširdžiomis dainomis ir įteikė po meilės simbolį – raudoną širdelę.

Iškilmės baigėsi nuotaikingu koncertu „Lietuvai ir draugams“, kurį dovanojo Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos pučiamųjų instrumentų orkestras „Aukštyn“ ir Miežiškių kultūros centro vokalinis ansamblis.


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-02-17 13:44:06
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal