Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Kultūros darbuotojai sukūrė mistika dvelkiančią šventę

Balandžio 14 d. Liūdynės kultūros centro Velžio padalinyje vyko Panevėžio rajono kultūros darbuotojų šventė „Širdies pašaukti“, skirta Tarptautinei kultūros dienai.

„Kultūra išreiškia mūsų tautos tapatumą ir kilmę, atspindi ir puoselėja papročius, skleidžia grožį ir šviesą. Šią kilnią misiją jūs, didelis būrys kultūros darbuotojų, atliekate širdies pašaukti, su atsidavimu ir meile. Jūsų darbas daro visų mūsų gyvenimą gražesnį ir prasmingesnį“, – sveikindamas Panevėžio rajono kultūros darbuotojus su profesine švente ir linkėdamas jiems neblėstančio kūrybiškumo sakė Savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius.

„Jūs sugebate iš nieko sukurti stebuklą“, – sveikinimo kalboje pabrėžė Seimo narė Guoda Burokienė.

Stebuklo pojūtį skleidė ir salėje sukurta ypatinga aura. Dūmų užsklanda, besidraikanti skirtingų spalvų šviesos spindulių žaisme, renginio dalyvius panardino į mistikos ir paslapties būseną. Ją dar labiau kurstė šventės svečias –  garsus iliuzionistas Mantas Wizardas, stebindamas savo neįtikėtinais triukais.

Kultūros darbuotojus taip pat sveikino Seimo narys Petras Nevulis, Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, jaunimo ir savivaldos reikalų komiteto pirmininkas Jonas Kaušakys bei narys Algimantas Birbilas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus, švietimo įstaigų vadovų asociacijos, Švietimo centro, viešosios bibliotekos atstovai, seniūnai, kiti partneriai ir svečiai. Pagarbą kultūros darbuotojams jie išreiškė ne tik gražiais žodžiais, linkėjimais ir sveikinimais, bet ir didžiulėmis puokštėmis gėlių, padėkomis, dovanomis.

Renginį vedė Liūdynės kultūros centro direktorė Karolina Raziūnienė.

Šventę papuošė Geriausio metų kultūros darbuotojo vardo apdovanojimo iškilmės. Šiemet ši nominacija suteikta Miežiškių kultūros centro meno vadovei Linai Kairytei.

Miežiškiuose gimusi L. Kairytė gimtojo miestelio kultūros centro meno vadove dirba 20 metų. Pirmąjį vokalinį ansamblį Miežiškiuose subūrė baigusi 12 klasių ir atėjusi savanoriauti. Suradusi savo pašaukimą pasirinko kultūros darbuotojo specialybę, dabar vadovauja penkiems kolektyvams.

L. Kairytės gebėjimai kurti muziką pripažinti ir profesionalių vertintojų. Meno vadovės sukurti kūriniai ne kartą premijomis įvertinti Nacionalinio kultūros centro organizuojamame naujų kūrinių chorams ir ansambliams konkurse, o jos išplėtota lietuvių liaudies daina „Turėjo liepa“ skambės 2018 m. Lietuvos šimtmečio Dainų šventėje.

Lina aktyviai dirba pristatydama Miežiškių kultūros centro veiklą ir rajono kultūrą šalyje vykstančiuose renginiuose. Jos vadovaujamų dainininkų balsai skambėjo koncertuose Latvijoje, Gruzijoje, Vokietijoje, Olandijoje.

Geriausio kultūros darbuotojo rinkimus inicijuoja Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Jų tikslas – įvertinti per metus savo kultūrine veikla labiausiai nusipelniusius Panevėžio rajono kultūros ir meno darbuotojus bei skatinti jų tolesnę aktyvią kūrybinę veiklą.

Ankstesniais metais šį vardą yra gavęs Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų vadovas Remigijus Vilys bei choreografė Nijolė Vidžiūtė.

Antroje šventės dalyje į veiksmą aktyviai įsitraukė visi renginio dalyviai. Ir šiemet nebuvo pamiršta tradicija, kai kultūros centrai vieni kitiems ar pavieniams darbuotojams steigia šmaikščias humoristines nominacijas. Jų teatralizuotus teikimus lydėjo juokas, muzika, linksmybės, sveikinimai ir linkėjimai neblėstančios kūrybinės ugnelės tik iš paviršiaus romantiškai atrodančiame, o iš tiesų kasdienybėje labai nelengvame kultūros darbuotojo darbe.


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-04-19 09:51:49
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal