Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Vėluojantys dar gali deklaruoti pasėlius

 

Pagrindinis paramos už  žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškų teikimas finišavo birželio 6 d., tačiau visi deklaravimo darbai dar nesibaigė. Pareiškėjai gali teikti paraiškas, kurios yra laikomos pavėluotai pateiktomis, iki liepos 1 d. Už kiekvieną pavėluotą darbo dieną tiesioginių išmokų už plotą suma bus mažinama 1 proc.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) skelbia, kad paraiškų teikimas suaktyvėjo paskutinėmis paraiškų teikimo dienomis, ir statistiniai deklaravimo duomenys nedaug atsiliko nuo praėjusių metų duomenų. Iki birželio 6 d. pateiktos 127 651 paraiškos, o bendras deklaruotas plotas – 2 866 407, 28 ha.

Panevėžio rajone iki birželio 12 d. pateikta 2 713 paraiškų, deklaruota 103 384 ha bendro ploto.

Lėtesnį šių metų plotų deklaravimą lėmė vėlyvas pavasaris, žemdirbiams svarbiausia buvo nudirbti žemės ūkio darbus.

Siekiant deklaravimo procesų supaprastinimo, deklaravimo skaidrumo ir tiesioginių išmokų paramos tikslingo panaudojimo, šiemet atsirado ir keletas naujovių, kurios taip pat galėjo priversti deklaruojančiuosius ilgiau pamąstyti dėl deklaravimo sprendimų. Tai atsakingesnis valstybinės žemės deklaravimas, supaprastintų žalinimo reikalavimų įgyvendinimo įsisavinimas, papildomos galimybės pasinaudoti naujosiomis susietosios paramos schemomis, detalesnis, bet patogesnis paraiškos duomenų pateikimas, atsakingesnis požiūris į deklaruojamų plotų valdymą ir dirbimą (požiūris „kas dirba tas ir deklaruoja“).

Pasibaigus pavėluotai teikiamų paramos paraiškų terminui, po liepos 1 d., paramos paraiškos savivaldybėse (seniūnijose) bus priimamos iki spalio 31 d., tačiau tik tuo atveju, jeigu toks vėlavimas nepriklausys nuo pareiškėjo valios (pvz., vėlavimą bus lėmusios mirties aplinkybės, ilgalaikis pareiškėjo profesinis nepajėgumas, stichinė nelaimė, padariusi stiprų poveikį valdai).

 


 

Parengta pagal ŽŪM informaciją
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-06-20 10:43:29
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal