Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

„Praeities stiprybė – dabarčiai“

 

 

Mūsų istorija turtinga svarbių, pasididžiavimo vertų ir minėtinų datų, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Todėl šią dieną į Paįstrio kultūros centrą susirinko visi patriotai, kuriems rūpi ne tik Lietuvos praeitis, bet ir dabartis bei ateitis. Tegu salė ir nelūžo nuo žiūrovų pertekliaus, bet čia kaip niekada šįkart tiko Paįstrio folkloro kolektyvo „Kultuvė“ (vadovė Ona Rimkuvienė) dainos apie Lietuvą. Atrodo kažkaip kitaip skambėjo ir „Mažam kambarėly“, ir „Lietuva brangi“, o „Tautinė giesmė“ įgavo visai naujų atspalvių.

Tiesiog tokią dieną negali nemąstyti apie Lietuvą, o dar Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos vyresn. mokytojos Linos Martinkėnaitės kartu su mokiniais vaizdo pristatymas „Partizanų keliais Paįstrio apylinkėse“, su kuriuo dalyvauta nacionaliniame konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“. Smagu, kad ši pedagogė skiepija patriotizmą būtent mokyklinio amžiaus vaikams, taip tvirtai įrodydama, kad praeities stiprybė lygi dabarčiai. Nenuostabu, kad bendruomenės įsteigtą nominaciją – „Metų patriotas“ ir gavo būtent ši gimnazijos istorijos vyresn. mokytoja. Nes tik tvirtai, vieningai žengdami mes susikursime nepriekaištingą ateitį.

O kad ateityje bus kam prisiminti praeitį, lyg gyvas įrodymas sukosi šokių vadovės Nijolės Vidžiūtės liaudies šokių paslapčių mokomi šokėjėliai. Tautiniai kostiumai ir vaikų šypsenos veiduose neleido suabejoti žiūrovams, kad ši diena yra svarbi ir prasminga kiekvienam…

 


 Paįstrio bendruomenės narė Rūta Meleškienė

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-03-02 09:49:17
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal