Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Paskutinės mėsiedo linksmybės

Sotus, riebus ir linksmas mėsiedo laikas baigėsi. Nuo Kalėdų iki Užgavėnių buvo visko: krikštynų, vestuvių ir šiaip pasibuvimų, smagių vakarėlių ir susitikimų su giminėmis ir kaimynais. Kai gamta miega, žmonės šėlsta. Tai mėsiedas. Tačiau viskas turi pradžią ir turi pabaigą.

Pirmieji to virsmo pranašai – skaisti saulutė ir, nors dar ir nedrąsus, zylės pypsėjimas.

Naujamiestiečiai irgi pasinaudojo mėsiedo pabaigos linksmybėmis. Sekmadienio popietę, vasaio 26-ąją, visi skubėjo į balių. Iš tikrųjų rinkosi ne į pobūvį, bet pasižiūrėti ir pasiklausyti legendinės grupės „Balius“. Kas atėjo – neapsiriko. Visiems patiko senos, geros, žinomos dainos, todėl dainavo ne tik Klarkas ir Laura, bet ir visas žiūrovų choras. Greitai prabėgo valanda. Atsisveikinant žiūrovai dėkojo ir pageidavo, kad grupė vėl atvažiuotų į Naujamiestį, o dainininkai maloniai prižadėjo.

Antradienį, vasario 28-ąją, naujamiestiečiai vėl rinkosi prie kultūros centro. Šį kartą pasiryžę mėsiedui padėti tašką, palydėti žiemą į šaltuosius kraštus ir smagiai sutikti pavasarį.

Ceremonija prasidėjo persirengėlių paradu. Pagrindinėmis gatvėmis traukė gaisrininkai, čigonės su čigoniukais, raganos, žydai, elgetos ir turtingos ponios, perkaręs kanapinis ir riebus lašininis, o eisenos centre – iškilmingai žingsniavo Gavėnas. Kaip ir pridera, eisenos pabaigoje važiavo greitosios pagalbos ekipažas, pasiruošęs greitai suteikti pagalbą ne tik parado dalyviams, bet ir tų gatvių gyventojams, pro kurias ėjo ši spalvinga šutvė. Kad gyventojai nemiegotų, o į paradą pažiopsotų, gaisrininkų orkestro būgnininkai trankėsi, kad net stogai kilojosi.

Šiais metais Žiema Pavasario taip išsigando, kad nereikėjo iš kiemo net varyti – pati išėjo. Pavasarį naujamiestiečiai sutiko su gaiviu pavasarišku oru. Mėsiedas baigėsi, dabar kibsime į pavasariškus darbus.


Teksto, nuotraukų autorius Rimantas Banevičius

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-03-07 09:15:49
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal