Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Siautulingos Užgavėnės Daukniūnuose

 

 

Ar pastebėjote, kad už lango jau ne tik kalendorinis, bet ir tikrų tikriausias pavasaris? Vis drąsiau šiepiasi saulė, dienos ilgėja, o nuotaika tik gerėja. Tai Daukniūnų kaimo gyventojai pasistengė, šeštadienio popietę Užgavėnių šventėje išviję atšiaurią, sniegu dar pasidabinusią žiemą.

Daukniūniečių susibūrimas, organizuotas gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ ir Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio, prasidėjo nuo tiek jaunam, tiek senam gerai žinomų žaidimų-ratelių. Kol fone skambėjo akordeono muzika, užgavėniautojai matavosi „Šiaudų batus“, džiaugėsi „Gražia mūsų šeimynėle“, šokdino „Jurgelį meistrelį“. Trypdami kojomis ir plodami rankomis ragino žiemą iš kiemo bėgti, tuo pačiu ją ir baisiomis kaukėmis gąsdindami.

Po šokių, dainų ir įnirtingų varymų atėjo metas ir Morę sudeginti. Aukštas laužas, sukrautas geranoriškai nusiteikusių Daukniūnų vyrų, užsiliepsnoti netruko. Tik žiemos vėjo gūsiai ugnį vis nuo dailiai apsirėdžiusios Morės tolyn pūtė. Vaikai net sniego gniūžtes į žiemos simbolį mėtyti pradėjo, norėdami ją greičiau ant šono į karštas liepsnas nuversti.

Vos Morė paskendo ugnyje, užgavėniautojai suskato ragauti blynus. O jų būta įvairių! Šeimininkės sekmadienio rytą neblogai virtuvėse paplušėjo ir su visais šventės dalyviais pasidalijo.

Laužas netrukus aprimo rusenti, o vaikai pasileido blynų prašinėti. Graži tradicija nei iš miestų, nei iš kaimų, nei iš Daukniūnų dar nepabėgo... Išgirdę durų skambutį ir pravėrę duris daukniūniečiai išvydo būrį persirengusių vaikų, garsiai choru deklamuojančių: „Mes žydukai Lietuvos, prašom blynų ir kavos. Jeigu blynai nemaišyti, prašoms saldainius krapštyti“.


 Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-03-03 10:22:57
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal