Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Viešnagė Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje

 

Kartu su Tiltagalių Trečiojo amžiaus universiteto studentais ėriškiečiai aplankė Lietuvos radiją ir televiziją. Darbuotoja, įspėjusi mus, kad ji nėra gidė, labai įdomiai ir daug papasakojo apie darbo specifiką, patalpų paskirtį, nuolatinį jų pertvarkymą  kitų laidų filmavimui. Visi žinome seniausią  žinių laidą „Panoramą“.  Dabar yra kelios žinių laidos. Viena skirta Lietuvos išeivijai. Ir Seime yra mini studijėlė. O vasarą ryto žinios filmuojamos studijoje, įrengtoje kiemelyje po eglėm.  Žinių laidos vyksta labai atsakingai,  sekundžių tikslumu. Iki 10 įvairiausių specialistų dirba studijoje, dar bent 8 – centrinėje aparatinėje. O mes matome tik diktorius ir labai jais žavimės. Norint laiku ir gerai pasiruošti ryto žinioms, į darbą reikia ateiti 4 valandą. Darbuotoja mums parodė ir kitas studijas. Net sunku įsivaizduoti, kaip didžiulėje patalpoje, kurioje  vien metalinės konstrukcijos ir elektros laidų krūvos, atsiranda jaukios ir gražios patalpos laidoms „Duokim garo“, „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ , koncertams. Labai įdomiu keliu mus pasiekia laidos televizorių ekranuose. Įdomi ta televizijos „virtuvė“. Todėl klausimų turėjome daug.

Ne mažiau įdomu radijo ir televizijos muziejuje. 1926 m. visoje Lietuvoje buvo apie 300 radijo imtuvų. Ir visi atvežtiniai. Radome ir tokių, kuriuos vaikystėje matėme pas savo senelius ar tėvus. Jei Lietuvos radijas atsirado Kaune, tai  televizija - Vilniuje 1957 m. Iš pradžių matė tik vilniečiai, vėliau 100 km spinduliu nuo Vilniaus. Rodė 2 kartus per savaitę po kelias valandas. Pirmieji diktoriai buvo Gražina Bigelytė ir Juozas Baranauskas. 1975 m. jau turėjome ir lietuviškus spalvotus televizorius „Šilelis“. Mums, vyresnės kartos atstovams, muziejaus nuotraukose daug pažįstamų žmonių, svarbių šalies įvykių.

Iš muziejaus skubėjome į šventinį laidos „Klauskite daktaro“ filmavimą. Pirmiausia (kaip ir dera laukiant Kalėdų) pasipuošėme. O tada mums koncertavo Egidijus Sipavičius, Stasys Liupkevičius, grupė „Rondo“, nuostabiai šoko pramoginių šokių pora, pašmaikštavo aktorė Elvyra Žebertavičiūtė. Ir vis su intarpais apie sveikatą. Buvo ir rimtoji laidos dalis, kurios metu daktaras profesorius Alvydas Unikauskas ir jo asistentė Rimantė Kulvinskytė davė praktiškų patarimų, kaip išvengti skrandžio problemų per šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventes. Stalus nuklojame  begale lėkščių su valgiais. Bet tai dar ne didžiausia bėda. Bėda , kad turime viską, kas lėkštėse, suvalgyti. Negi paliksi? Atskirai kalbėta apie maisto derinimą, padidėjusį kraujospūdį, jo priežastis ir skaudžias pasekmes, jeigu laiku nesusirūpinsime.

Labai daug pamatėme ir išgirdome. Už tai ačiū rajono TAU vadovams. 


 Birutė Grabauskienė, Ėriškių fakulteto dekanė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2016-12-19 16:54:54
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal