Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Adventas Ėriškiuose – gerų darbų ir dvasinės ramybės mėnuo

 

Ėriškių kaimo bendruomenė advento laikotarpį skyrė gerų darbų darymui, dvasinei ramybei ir ruošimuisi artėjančioms šventėms.

Pirmiausia moterys ir merginos rinkosi daryti atvirukus tiems ėriškiečiams, kurie jau suskaičiavo po 80 ir daugiau savo gyvenimo metų. Nepamiršti ir tie žmonės, kurie mažiau nei kiti turi į ką atsiremti liūdesy ar su kuo kartu pasidžiaugti. Kūrybiniame darbe mus drąsino ir patarinėjo Alma Juzėnienė. Dirbdamos prisiminėme ir savus senelius, jų meilę vaikams ir anūkams. O Aistė norėjo, kad jos rankų sušildytas atvirukas tektų jos promočiutei. Sveikinimai jau pradžiugino mūsų kaimo vyriausiuosius ir vienišus žmones.

Koks adventas be advento vainiko. Ir būtinai pačių nusipinto. Vieną savaitgalį skyrėme advento vainikų pynimui. Prisinešusios įvairių iš savo aplinkos natūralių medžiagų su užsidegimu ėmėmės darbo. Kas ne pirmą kartą pynė – buvo lengviau. O naujokėms padėjo Rasa Peleckytė, turinti daug patirties. Rasa kasmet nupina gražiausią vainiką Ėriškių bažnyčiai papuošti.  Pasitardamos, pagirdamos viena kitą nusipynėme gražius vainikus.

Bendraujant buvo pasiūlyta susitikti dar kartą ir pakalbėti apie valgius. Taip atsirado Kūčių vakarienės  patiekalų popietė. Moterys atsinešė valgių, juos ragavo, pateikė sudėtį ir kaip pagaminti. Tuoj pat kilo minčių, kuo dar galima pagardinti, ką ir kuo pakeisti, jei neturi reikiamo produkto.

Kiekvieną kartą susėsdavome prie arbatos puodelio. Pasidžiaugėm, kad ir kitiems džiaugsmo padarėme, ir pačios  kasdienius darbus pamiršome, ir pasimokėme vienos iš kitų.


 Birutė Grabauskienė, Ėriškių kaimo bendruomenės pirmininkė
 
  

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2016-12-20 15:57:22
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal