Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Gimnazijoje šurmuliavo stovyklautojai

Birželio 12–16 d. Naujamiesčio gimnazijoje veikė prevencinė dienos stovykla „Augu nepriklausomas“, skirta 5–6 klasių mokiniams. Stovyklos tikslas – supažindinti mokinius su tabako, narkotikų, alkoholio bei kitų psichiką veikiančių medžiagų daroma žala sveikatai ir socialiniam gyvenimui, skatinti gyventi sveikai, mokyti turėti savo tvirtą nuomonę ir gebėti atsispirti bendraamžių ar vyresnių asmenų siūlymui „pabandyti“.

Birželio 14 dieną stovyklautojai susitiko su AA klubo nariais. Susitikimas vyko mokyklos aktų salėje. Svečiai labai nuoširdžiai ir suprantamai papasakojo apie tai, kas yra priklausomybė, kokios skaudžios jos pasekmės, parodė savo pavyzdžiu, kaip sunku, tačiau įmanoma jos atsisakyti.

Birželio 15 dieną stovyklautojai išsiruošė į svečius. Vykome į Priklausomybės ligų reabilitacijos centrą Kalnaberžės kaime (Kėdainių r.), kur įvyko susitikimas su čia gyvenančiais sveikstančiais narkomanais. Mokiniai galėjo tiesiogiai išgirsti apie žmonių nuopuolius, kada ir kokia buvo jų pradžia, apie ryžtą keisti gyvenimą ir gyventi blaiviai. Susitikimas padarė didelį įspūdį stovyklautojams, jų užduodami klausimai liejosi kaip lavina, į juos buvo atsakoma nuoširdžiai ir pamokomai.

Birželio 16 dieną mokykloje įvyko susitikimas su Naujamiesčio ligoninės vyriausiuoju slaugytoju Audriumi Jovaiša. Mokiniai labai atidžiai išklausė mediko pateiktą informaciją, uždavė aktualių klausimų.

Be minėtų susitikimų, mokiniai lankėsi Naisiuose – miestelyje, mokančiame šventes švęsti blaiviai, Kauno anatomijos bei medicinos ir farmacijos muziejuose. Čia jie taip pat gavo nemažai informacijos apie tabako, narkotikų, alkoholio bei kitų psichiką veikiančių medžiagų daromą žalą sveikatai.

Stovyklos uždarymo dieną mokiniai bei stovyklos vadovės mokytojos Sigita Gabrišiūnienė ir Asta Jurevičienė aptarė patirtus įspūdžius, pasidalijo mintimis apie stovyklos metu gautą informaciją, pasidžiaugė įdomiomis ir linksmomis veiklomis bei vieningai nutarė, kad posakis „Protingas pasimoko iš savo klaidų, o išmintingas – iš svetimų“ yra teisingas ir reikia stengtis gyventi išmintingai.


 Naujamiesčio gimnazijos mokytoja Sigita Gabrišiūnienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-06-28 14:07:47
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal