Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Kovo 11-oji skamba mūsų širdyse

 

Pagrindine kaimo gatve žygiuojantis ir garsiau nei garsiai grojantis Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“ (vad. Remigijus Vilys) kovo 11-ąją Bernatonių kaimo gyventojus kvietė prisijungti iškilmingai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Jei kas ir nespėjo į renginį ateiti, bent prigludęs prie lango retu ir iškilmingu vaizdu pasidžiaugti galėjo. Juk nedažnai Lietuvos valstybės vėliava taip pagarbiai ir iškilmingai nešama per visą gyvenvietę.

Na o prie Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio jau būriavosi minėjimo pradžios laukiantys žmonės. Čia buvo iškelta Lietuvos valstybės vėliava, sugiedota Tautiška giesmė. Po simbolinės įžangos renginio svečiai pakviesti į vidų, kur užkulisiuose nekantriai pasirodymo laukė Paįstrio kultūros centro tautinių šokių grupės merginos (vad. Nijolė Vidžiūtė). Pasipuošusios tautiškais drabužiais, jos vikriais judesiais pynė šokio pynę ir šypsenomis pasveikino kiekvieną atvykusįjį.

„Skelbimai, elektroninės pašto žinutės, sveikinimai Lietuvos nepriklausomybės dienos proga skriejo ne vienam iš mūsų. O štai kultūros centro darbuotojai kvietė šią dieną švęsti kartu, džiaugiamės sulaukę tų, kurie kvietimą išgirdo ir prisijungė prie gausių žiūrovų gretų. Valstybė – tai mūsų pradžia ir pabaiga, likimo tako atskaitos taškas, lemiantis daugybę asmenybės bruožų. Todėl svarbu prisiminti, iš kur esame atėję, kodėl esame laisvi,“ – sveikinamąjį žodį tarė renginio vedėjos Laura Jackevičiūtė ir Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė.

Koncertinę programą tęsė Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“ su vadovu Remigijumi Viliu priešaky, kuris orkestrui ir dirigavo. Spalvinga pučiamųjų instrumentų atliktų kūrinių paletė žiūrovus skatino ne tik ploti į ritmą, bet žinomų kūrinių skambesį pasitikti ir dainos žodžiais. Puikus jaunųjų atlikėjų pasirengimas atskleidė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos iškilmingumą ir didingumą.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo svarba patikėjo ne tik Bernatonių bendruomenė, bet ir Lietuvos kultūros taryba, be kurių atitinkamo indėlio nebūtų įvykusi tokia didelė ir šauni šventė. Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje vykusią šventę vainikavo lietuvių liaudies dainų atlikėjos Veronikos Povilionienės ir saksofonisto Petro Vyšniausko koncertas. Jie atliko aukštaitiškas sutartines, lietuvių liaudies išmintį su šiuolaikiniais išgyvenimais pynė, pasakas pasakojo ir gražiausias dainas apie Lietuvos istoriją dainavo. P. Vyšniauskas tądien klarnetu muzikines istorijas „porino“...

Tuo tarpu Paįstrio kultūros centre Lietuvai svarbi data buvo minima kovo 11-osios išvakarėse. Čia renginio žiūrovus pasitiko koncertas ir nuotraukų paroda, skirti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui.

„Siekdami pristatyti bendruomenei profesionalaus meno sklaidą pakvietėme Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetą ir solistę Laimą Česlauskaitę su koncertine programa „Skriski, skriski Lietuvėlėn'“. Koncertas žiūrovams labai patiko. O po jo atidarėme kraštiečio menininko fotografo Sauliaus Saladūno parodą „Plokštumos“, – pasakojo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos renginio Paįstrio kultūros centre koordinatorė Jolita Rutkauskienė.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinyje kovo 11-ąją vyko nuotraukų parodos „Mano Šalis Lietuva“, skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, atidarymas ir saksofonininko Balio Čepėno koncertinė programa. Renginio metu apdovanoti parodoje dalyvavę nuotraukų autoriai, o minėjime dalyvavę žiūrovai galėjo susipažinti su labai spalvingomis, skirtingus Lietuvos „veidus“ atskleidžiančiomis nuotraukomis.

Štai taip iškilmingai ir spalvingai per Panevėžio rajono kultūros centrus ir padalinius žygiavo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – viena iš svarbiausių lietuvių tautai datų.

Projektą "Kovo 11-oji skamba mūsų širdyse" rėmė Lietuvos kultūros taryba. 


Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė
 
 
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-04-25 08:01:25
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal