Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Šalies moksleivių folklorinių šokių varžytuvių finale – Velžio gimnazijos poros pergalė

Jauniesiems Panevėžio rajono šokėjams – ir vasara darbymetis. Šiaulių arenoje vykusiame šalies moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2018“ finaliniame renginyje Panevėžio rajonui atstovavo 8 poros, atrinktos rajono atrankos ture. Tai jaunieji šokėjai iš Velžio, Geležių, Paįstrio kultūros įstaigų bei Velžio gimnazijos.

Renginio metu Šiauliuose varžėsi ir savo meistriškumą bei šokio originalumą demonstravo miestų ir rajonų atrankiniuose turuose laimėjusios geriausios šokėjų poros. Savo jėgas ant parketo išbandė 91 šokėjų pora iš 17 Lietuvos savivaldybių. Pradedančiųjų kategorijoje dalyvavo 64 poros, pažengusiųjų – 16, patyrusiųjų – 11 porų.

Šokėjus vertino komisija, kurią sudarė: pirmininkas etnologas Ernestas Spičas ir etnologai, choreografai: dr. Ramutė Gaučaitė, dr. Laura Lukenskienė, Lina Vilienė ir Ieva Vorobjovaitė. Komisija atsižvelgė ne tik į šokio atlikimo techniką, bet ir natūralumą, išraiškingumą, originalumą, šokėjų bendravimą poroje ir su kitomis poromis.

Tarp nugalėtojų pateko ir Velžio gimnazijos pora Saulė Speičytė ir Radvilas Adamonis. Jie tapo šokio „Sakė mane šiokią...“ nugalėtojais.

Folklorinių šokių varžytuves „Patrepsynė“ Šiaulių kultūros centras tradiciškai organizuoja pavasarį. Šiais metais varžytuvės vyksta jau 14-ąjį kartą, projektas Lietuvos kultūros ministerijos įtrauktas į 2018–2020 metų šalies prioritetinių renginių sąrašą. Šiuo renginiu siekiama propaguoti lietuvių folklorinius šokius, skatinti vaikų ir jaunimo raišką, kultūringą bendravimą laisvalaikiu.

 


Velžio gimnazijos Jonas Marcinkevičius
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-05-23 11:29:24
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal