Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Balandis Naujamiestyje

 

Balandžio 14 d. spektaklis „Pirmyn, Vydūne!“

Rinkdamas medžiagą apie žymius Naujamiesčio žmones, apsistojau tie pavarde Virginijus Milinis.

Virginijų pažinojau nuo vaikystės. Kai 1974 m. pradėjau dirbti Naujamiesčio vidurinėje mokykloje, Virginijus jau buvo berods trečiokas. Vaikinukas iš savo bendraamžių niekuo neišsiskyrė. Mokėsi, kasmet keliavo iš klasės į klasę, domėjosi sportu, netgi buvo išrinktas mokyklos sportininku Nr. 1. Pažinau ne tik Virginijų, bet ir jo šeimą. Tėtį Joną, mamą Valeriją, seserį Vigytą, šiek tiek mažiau vyresniuosius: brolį Alvydą ir seserį Reginą. Žinojau, kad anksčiau tėvai gyveno Sargėnų kaime, dirbo žemę, kurią, kaip Lietuvos savanoris, gavo Virginijaus senelis. Tą šeimą geriau pažinojau ir dėl to, kad Virginijaus mama dirbo mokykloje valytoja, o jos brolis Petras dirbo pas mus mokykloje „visų galų meistru“. Teko bendrauti beveik kasdien.

Į Klaipėdą Virginijų pastūmėjo, matyt, giminės tradicija: vyresnysis brolis, sesuo, dėdė – visi humanitarai. Jau vyresnėse klasėse Virginijus pradėjo daugiau domėtis lietuvių kalba, literatūra, o 1982 m. baigęs Naujamiesčio vidurinę mokyklą, patraukė į Klaipėdą, įstojo į Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetą, kurį baigė 1987 m. 1999 m. Klaipėdos universiteto Teatrinio meno fakultete baigė dramos režisūros magistratūrą.

Žinojau ir tai, kad kasmet Virginijus su savo teatro trupe į Naujamiestį atveža vis naujus spektaklius, kurie pritraukia žiūrovų pilną salę. Šiais metais jie Naujamiestyje apsilankė jau antrą kartą. Vasario mėnesį žiūrėjome Daivos Čepauskaitės „Musę“, o balandžio 14 d. plojome spektakliui „Laikykis, Vydūne!“, kurio ne tik režisierius, bet ir scenarijaus autorius Virginijus Milinis.

Taigi, VIRGINIJUS MILINIS – kas jis ?

Dabar jau galiu atsakyti. Tai ne tik žymus naujamiestietis, bet ir labai gerbiamas palangiškis, žinomas ne tik Klaipėdos krašte savo nuveiktais darbais. Reikšmingiausias iš jų turbūt yra 1993 m. „Grubiojo“ mėgėjų teatro įkūrimas Palangoje. Ne tik įkūrimas, bet ir didžiulis darbas telkiant grupę, ieškant ir rengiant patalpas, režisuojant spektaklius. Per dvidešimt penkerius „Grubiojo“ teatro gyvavimo metus sukurti 25 spektakliai, kurių absoliuti dauguma režisuoti Virginijaus, o kai kurių scenarijai – irgi jo. Mėgėjų teatras, nebijau to pasakyti, tapo profesionalus, turi savo „Grubųjį“ (liaudišką) veidą.

Virginijus nusiteikęs optimistiškai. Jo planuose daugybė darbų. Dabar svarbiausias – pasiruošti 2018 m. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dainų šventei „Vardan tos Lietuvos...“ „Grubusis“ teatras pakviestas dalyvauti Teatro dieną liepos 4 d. ir pagrindinėje scenoje, Katedros aikštėje, parodyti spektaklį „Laikykis, Vydūne!“

„Jei pats nepadarysi – iš kitų malonės nelauk“ (Virginijus Milinis).

Štai toks jis, mūsų kraštietis, naujamiestietis Virginijus Milinis.


Teksto autorius Rimantas Banevičius

 

Balandžio 14–15 dienomis vyko tarptautinis seminaras instrumentalistams, lektoriai iš Nyderlandų Piet Visser ir Piet van der Heide.

Balandžio 18 d. Adelės Pukelytės tapybos parodos pristatymas ir Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokinių koncertas. Galerijoje įvyko tikra muzikos ir spalvų terapija. Lankytojai susipažino su jaunos dailininkės spalvingais kūriniais, o gimnazijos mokinių muzikinis pasirodymas sužavėjo profesionalumu.


 Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos direktorė Vigyta Dumbrienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-05-02 14:32:45
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal