Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Rekordiniai skrydžiai Rumunijoje

 

Kovo 13–17 dienomis Rumunijoje, Slanic Prahova buvusių  druskų kasyklų erdvėse, vyko F1D kambarinių aviamodelių Europos čempionatas. Čempionate dalyvavo 11 šalių sportininkai, taip pat – Lietuvos jaunių ir suaugusių komandos. Jaunių komandą sudarė Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos Ia klasės mokinys Aivaras Bučinskas, III klasės mokinys Gedas Steišiūnas ir anykštėnas Jonas Pipiras. Komandos vadovas – Rimas Steponėnas.

Jaunių komandų įskaitoje teko rungtis su Rumunijos ir Rusijos jaunimu. Rumunų pranašumas nekėlė abejonių, ir jie tapo Europos čempionais, o dėl sidabro medalių neaišku buvo iki pat paskutinio skrydžio. Nors po keturių varžybų turų rusai mus lenkė, paskutiniuose 5–6 skrydžiuose jų persvarą panaikinome ir persvėrėme savo naudai. Paskutine galimybe mus aplenkti rusai nepasinaudojo dėl techninių problemų, nespėjo startuoti turo pabaigoje.

Varžybose pasiekti du nauji Lietuvos rekordai aukščiausios – IV kategorijos patalpose. Tai rekordiniai 19 minučių 44 sekundžių trukmės G. Steišiūno ir suaugusiųjų komandos nario, buvusio Smilgių aviamodeliavimo būrelio nario Ernesto Dambrausko, 24 minučių trukmės skrydžiai. Kiti du suaugusiųjų komandos nariai – Henrikas Aukštakis ir Rimas Steponėnas – svariai prisidėjo prie aukštos 7-os komandinės vietos. Asmeninėje įskaitoje G. Steišiūnas iškovojo garbingą ketvirtąją vietą.

Džiaugiamės aukštais pasiekimais ir pasiteisinusiais techniniais, taktiniais sprendimais. Už finansinę paramą dėkojame Lietuvos aviamodeliavimo federacijos prezidentui Andriui Bukauskui, buvusiai Smilgių vidurinės mokyklos mokinei Ritai Kačinskaitei-Šeigienei. Už suteiktą visapusišką paramą ruošiantis varžyboms ir pagalbą jų metu esame dėkingi Ernestui Dambrauskui, jo šeimai.


Jaunių komandos vadovo padėjėjas, mokytojas metodininkas Vitalijus Salogubovas


 
  

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-03-27 10:46:04
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal