Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt Renginių kalendorius

 Naujienų prenumerata

Neįgalieji sveikatos sėmėsi stovykloje pajūryje

 

Panevėžio rajono neįgaliųjų draugijos nariai naudingai leido laiką Lietuvos neįgaliųjų draugijos mokymo ir reabilitacijos centre Šventojoje. Tokią galimybę jiems suteikė Panevėžio rajono neįgaliųjų draugijos parengtas ir įgyvendintas projektas „Sveikai valgau ir judu – sveikatą branginu“. Penkias dienas vykusioje stovykloje sveikos gyvensenos įgūdžių sėmėsi 45 Panevėžio rajono neįgaliųjų draugijos nariai.

Stovyklos dalyviams paskaitas apie sveiką gyvenimo būdą skaitė, daug naudingų patarimų davė Panevėžio rajono poliklinikos bendruomenės slaugytoja Danguolė Skeiverienė.

Kiekvieną naują dieną projekto dalyviai pradėdavo rytine mankšta lauke, kurią vedė kineziterapeutė Ieva Jakaitienė. Po pusryčių ir trumpo atokvėpio žvaliai nusiteikę jie traukė prie jūros, kur Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Aurelija Petronienė mokė ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis. Tokie užsiėmimai vyko du kartus per dieną. Projekto dalyviai kaskart pajūriu nužingsniuodavo apie 5 kilometrus, atsižvelgiant į savo fizines galimybes.

Besigrožint jūros platybėmis, švelniu pajūrio smėliu, mėgaujantis saulės ir vėjo glamonėmis, spontaniškai gimė ir nenumatytų veiklų. Neįgalieji savo aktyvų poilsį paįvairino rinkdami akmenukus, gintarėlius, kriaukles. Iš šių natūralių gamtos dovanų jie kūrė įvairiausius darbelius, kurie dar ilgai primins turiningai ir sveikai Šventojoje praleistą laiką.

Paskutinį vakarą buvo surengtas veiklų aptarimas. Projekto dalyviai pasidalijo savo įspūdžiais ir mintimis.

„Visi buvo labai patenkinti smagiai praleistu laiku. Aš pirmą kartą išbandžiau šiaurietišką ėjimą, labai patiko naudingas pajudėjimas sveikatai. Nutariau grįžusi įsigyti lazdas ir toliau neapleisti šiaurietiško vaikščiojimo“, – pasakojo projekto dalyvė Kristina Rimkienė, Neįgaliųjų draugijos nare tapusi prieš trejus metus.

Moteris sakė, kad po stovykloje praleisto laiko jaučiasi labai pailsėjusi, atsigavusi. Ir ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. Jai labai patiko, kad į veiklas, nepaisydami negalios, aktyviai įsitraukė visi stovyklautojai. Pavyzdžiui, net ir judėjimo sutrikimų turintys žmonės nepraleido rytinės mankštos. Pagal savo išgales jie sportavo sėdėdami ant suoliukų.

„Buvo smagu, kad mankštos pabaigoje kiekvienas galėjo parodyti savo mėgstamą pratimą, gal išmoktą sanatorijoje ar kitur. Tai skatino glaudesnį tarpusavio bendravimą, kėlė nuotaiką, suteikė gerų emocijų“, – pasakojo K. Rimkienė.

Puikiais įspūdžiais dalijosi ir ilgametis Neįgaliųjų draugijos narys Petras Anilionis, jau ne pirmą kartą dalyvaujantis panašiuose renginiuose. Jis džiaugėsi, kad veiklios pirmininkės A. Petronienės dėka negalios paliesti Panevėžio rajono žmonės turi galimybę ištrūkti iš namų, keliauti, bendrauti, mokytis naujų įgūdžių, pasisemti gyvenimo džiaugsmo.

„Kol buvau sveikas, labai mėgau keliauti, netgi buvau neetatinis gidas. O dabar dėl sveikatos problemų savarankiškai neišvykstu iš namų, tad tokios veiklos labai reikalingos ir naudingos, praskaidrina kasdienybę, įkvepia optimizmo“, – džiaugėsi vyras.

Projektą „Sveikai valgau ir judu – sveikatą branginu“ finansavo Panevėžio rajono savivaldybė. Projektui įgyvendinti 300 eurų skirta iš Sveikatos apsaugos programos lėšų. Programos tikslas – stiprinti gyventojų sveikatą, vykdant ligų prevenciją ir kontrolę.

 

 


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-06-27 11:54:50
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal

 
 
 
   

 

KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIŲ PAJĖGOS VYČIO APYGARDOS
  5-OJI RINKTINĖ