Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Tarptautinė kultūros darbuotojų stažuotė

 

Panevėžio rajono švietimo centras įgyvendina projektą „Baltijos šalių kultūros jungtys – identiteto išsaugojimas“. Projekto tikslas – skatinti Aukštaitijos regiono kultūros darbuotojų atsakingumą siekiant išsaugoti Lietuvos identitetą bei stiprinti Baltijos šalių bendradarbiavimą.

Įgyvendinant projektą siekiama pagilinti kultūros darbuotojų profesines kompetencijas, supažindinti Aukštaitijos regiono kultūros politikos formuotojus su Latvijos ir Estijos pasirengimo Dainų šventėms šimtmečio  patirtimi, užmegzti Baltijos šalių meno kolektyvų bendradarbiavimo ryšius, skatinti savivaldybių kultūros darbuotojus teikti pasiūlymus nacionaliniu lygiu dėl visai Lietuvai svarbių kultūros įvykių organizavimo.

Gegužės 14–16 d. Kauno, Kėdainių ir Panevėžio rajonų bei Kupiškio, Pabradės kultūros centrų, kultūros skyrių atstovai, kultūros politikos formuotojai dalyvavo tarptautinėje stažuotėje „Baltijos šalių kultūros jungtys – identiteto išsaugojimas“. Stažuotės dalyviai lankėsi Rygos 6-ojoje vidurinėje mokykloje, kurios direktorius Harold Barzdinš ne tik svetingai sutiko stažuotės dalyvius, bet ir pasidalijo savo patirtimi. Vakare visi pageidaujantieji turėjo galimybę dalyvauti Rygos arenoje vykusiame folkloro grupės „Iļģi“ 35-erių metų sukakties koncerte. Koncerto dalyvius nustebino ne tik profesionali muzika, bet ir įspūdingi šokių kolektyvų pasirodymai. Pirmoje koncerto dalyje grožėjomės liaudies šokiais bei puikia choreografija, antroje dalyje sužavėjo šokio grupės „Dzirnas“ pasirodymas ir Agrio Danilevičs choreografija.

Kitą stažuotės dieną grožėjomės Karolio Treijs Ledurgoje įkurtu parku, lankėmės muzikos mokykloje. Ypač džiugino tai, kad šiame nedideliame Latvijos miestelyje įprasminti Panevėžio rajono menininkų darbai: Ledurgą puošia Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nario Daliaus Dirsės medžio skulptūros, mokykloje eksponuojama Ramygalos gimnazijos dailės mokytojos Laimos Kiškienės keramika.

Vėliau projekto dalyviai lankėsi itin šiuolaikiškai įrengtoje Viljandi (Estija) muzikos mokykloje. Svečius pasitiko mokyklos šeimininkai – direktorius Tonio Tamra ir dirigentas Bert Langeler. Ši mokykla tarsi įkūnija kiekvieno muzikos mokytojo, muzikos kolektyvo vadovo svajones: ypač estetiškai įrengtose patalpose dera autentika ir šiuolaikiškumas. Mažytėse klasėse yra viskas, ko reikia profesionaliai muzikos pamokai: garsą izoliuojančios plokštės, specialiai muzikos kabinetams pritaikyti šviestuvai ir radiatoriai, nesukeliantys jokių papildomų garsų, veidrodžiai ir, žinoma, šiuolaikiški muzikos instrumentai. O kokia gi mokykla, jei joje nėra mokinių? Pravėrę kiekvieno kabineto duris stebėjome mažųjų Estijos muzikantų trumpus pasirodymus, ko gero, kai kuriems iš jų tai buvo pirmas tarptautinis koncertas.

Vaikščiodami po Viljandi pilies griuvėsius, pakilę į senąjį vandens bokštą ir grožėdamiesi daugiau kaip 17 tūkst. gyventojų turinčio, tačiau nepaprastoje tyloje paskendusio miesto panorama, lankydamiesi Estijos tradicinės muzikos centre stebėjomės, kaip puikiai ir patraukliai estai geba puoselėti tradicijas.

Panevėžio rajono švietimo centro atstovai ypač džiaugiasi stažuotės dalyvių refleksija: „stažuotė – puiki galimybė susipažinti su Latvijos ir Estijos kultūra, užmegzti tarptautinius meno kolektyvų bendradarbiavimo ryšius“; „projektas – tai puiki galimybė neformalioje aplinkoje pasidalyti savo patirtimi“, „diskutuojant gimė idėja parengti bendrą Kauno ir Panevėžio rajono meno kolektyvų programą“, „kartu su choreografu Agriu Danilevičs planuojame įspūdingą „Dzirnas“ šokėjų pasirodymą Panevėžyje“. Taigi Baltijos šalių menininkai jungiasi siekdami išsaugodami savo identitetą.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 


Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja

Kęstučio Stadalnyko nuotraukos
 
 

 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-05-22 11:26:41
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal