Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Savaitgalio uždavinys: pasivyti visus mėgėjų teatrų spektaklius

 

Gegužės 25 – 27 dienomis vyksiantis Lietuvos mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai 2018” žiūrovus jau 17-ą kartą kvies į spalvingą teatro, muzikos ir meno sintezę. Per tris festivalio dienas tradicinis Paįstrio kultūros centro organizuojamas festivalis apsilankys net šešiose skirtingose Panevėžio rajono gyvenvietėse, ten bus parodyta net 16 spektaklių.

Domina kas šiais metais repertuare? Kaip visuomet atsižvelgta į visų amžiaus grupių ir skirtingų pomėgių žiūrovus. Šiais metais Paįstrio kultūros centras vykdydamas vietos projektą „Mus sujungė teatras“, įgyvendinamą pagal Panevėžio rajono 2016-2023 metų vietos plėtros strategijos II prioriteto priemonę „Gyventojų aktyvumo, verslumo iniciatyvų skatinimas, krašto tradicijų puoselėjimas“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-6, siekia skatinti kultūrinį gyventojų aktyvumą, puoselėjant mėgėjų meno tradicijas ir įtraukiant jaunimą. Todėl tradiciškai penktadienis prasidės Paįstrio kultūros centre rodomais spektakliais vaikams: pasaka-fantazija pagal Lewis Carrol „Alisa“, vietinių  vaikų ir jaunimo teatro „Skruzdėlė“ drama „Išvarymas iš rojaus“. Skatinant profesionalaus meno sklaidą ir puoselėjant edukacinę meno pusę į festivalį buvo pakviestas Stalo teatras su „Pasaka apie karalius“. Vėliau programoje kiek rimtesnė programa - iš Vilniaus atvykusios teatro studijos „Elementosrius“  autobiografiniu spektakliu „Sesuo Nijolė“.

Muzikos prieskoniu paskatintas teatras Bernatoniuose

Šių metų Lietuvos mėgėjų teatrų festivalių „Tiltai“ programa dosni ne tik įvairaus žanro spektaklių, bet ir koncertinių pasirodymų. Labiausiai suklusti turėtų Bernatonių kaimo gyventojai, mat jau penktadienio vakarą po Ramygalos jaunimo teatro, Panevėžio KRC Judesio teatro „Akimirka“ ir Kauno Kazio Binkio teatro muzikinės komedijos jie galės pasiklausyti lyriško ir įkvėpiančio koncerto.

„Pašauktas vardu“ koncerte Vilija Urbonienė savo vokalu ir gitaros skambesiu, o Oksana Sadauskienė virpindama smuiko stygas sieks atskleisti jautriausius muzikos garsus. Visi renginiai ir koncertai festivalio metu yra nemokami, todėl tai puiki galimybė pamatyti įspūdingą meno sintezę.

Krekenava, Puodžiūnai ir Pragarėlė kvatos už pilvų susiėmę

Taip, neapsirikote, Krekenavoje, Puodžiūnuose ir Pragarėlėje „Tiltų“ festivalis šiais metais dovanos tik geras, linksmas ir pozityvias emocijas. Išvardintose gyvenvietėse šeštadienį ir sekmadienį pasirodys Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras „Avilys“ ir Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinio dramos studija „Diemedis“. Kada, kur ir kurio teatro tikėtis, galite pasitikslinti festivalio afišoje arba Paįstrio kultūros centro internetinėje svetainėje.

Užsuks ir į klojimą

Retas teatro mėgėjas nežino, kad Paįstrio kultūros centro Lietuvos mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“ neįsivaizduojamas be programos Pakaušių kaimo P.Dilio kalvės-malūno klojimo teatre.  Ir šiemet bus kur akis klojime paganyt! Atvyksta Anykščių kultūros centro mėgėjų teatras ir Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto vaidybos studija „Mistika“. Gera nuotaiką išlaikyti ir gerą muzikos pirtelę iškūrenti planuoja Pasvalio kultūros centro Mikoliškio skyriaus kapela „Apynėlis“.

Netikite, kad bus smagu? Atvykite ir patys pamatysite!

Romansai ir poezija vakarui

Ir po trijų dienų vejantis spektaklius šešiose Panevėžio rajono gyvenvietėse būsite pakviesti grįžti į Paįstrį. Čia įvyks renginių maratoną vainikuosiantis teatrų pasirodymas ir, žinoma, muzikos koncertas. Romansus atliks ir poeziją atliks Liuba Nazarenko ir Andrius Bialobžeskis.

Kai aktorių sceninis jaudulys ims slūgti, veidus nutvieks draugiškos ir lengvos šypsenos, naują jaudulio bangą nutvieks Teatralizuotas ugnies žongliravimo performansas „Laisvė“. Jei per ūkio darbų gausą nespėsite aplankyti nei vieno spektaklio, sekmadienį 22 valandą užsukite pasidžiaugti magišku ugnies šokiu. Kaip jau minėta, kaip ir visi festivalio spektakliai, taip ir ši renginio dalis bus nemokama.

 

 


 

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-05-23 17:20:31
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal