Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Naujamiesčio mokytojų kompetencijų tobulinimas ant tilto tarp dviejų kontinentų

Birželio 17-24 dienomis Naujamiesčio gimnazijos pradinių klasių mokytoja Asta Žaludienė ir specialioji pedagogė Ramutė Pagojienė dalyvavo ERASMUS + KA 1  projekto „Mokykla be sienų – ugdymas(is) kitaip!“ mobilumų  kvalifikacijos kėlimo kursuose „ Islandija – kraštovaizdis ir legendos“.  Kursus organizavo Fokko Dijkstra. Mokymasis vyko anglų kalba.

Mobilumams ruošėmės iš anksto: į platformą kėlėme pristatymus apie  save,  savo kraštą, lietuviškus padavimus ir legendas, taip pat susipažinome su islandų papročiais, kultūra - Njal Sagos turiniu.

Kursuose visas dienas vyko darbas grupėse.  Buvo sudarytos grupės  su švietimo atstovais iš skirtingų Europos šalių:  Italijos, Suomijos, Ispanijos, Graikijos, Prancūzijos, Vokietijos, Portugalijos ir Čekijos. Kursų medžiaga buvo pateikiama vaikštinėjant sostinės Reikjaviko gatvėmis, atliekant užduotis Nacionaliniame Islandijos muziejuje, klausantis poemos Thingvellir nacionaliniame parke, kur susiduria Šiaurės Amerikos ir Eurazijos tektoninės plokštės, o nuo 930 iki 1798 m. rinkdavosi visos Islandijos parlamentas. Vestmannaeyjar saloje, pliaupiant lietui, sename vikingų namelyje, kiekviena delegacija skaitė Þóra Jónssdóttir poemą „Continental drift" (1925)   savo gimtąja kalba. Sagos muziejuje sudarytos grupės parengė ir suvaidino iš anksto paskirtas Njal sagos scenas.

Dalyvaudami kursuose Islandijoje mokėmės atrinkti tinkamus mokymo(si) metodus įvairiose ugdymo(si) aplinkose, parengti įdomią ir patrauklią mokymo(si) medžiagą. Bendro kūrybinio darbo metu bandydami suprasti kultūrinius- etninius šalių panašumus ir skirtumus plėtojome tarpkultūrines kompetencijas, gilinome užsienio kalbos  žinias bei komunikavimo įgūdžius.


 Pradinių klasių mokytoja Asta Žaludienė
 Specialioji pedagogė Ramutė Pagojienė
 


Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-07-03 16:02:37
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal