Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Daugiavaikei motinai – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis ir išskirtinė pagarba

 

Tarp Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės šiemet Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotų 30-ies daugiavaikių motinų iš visos Lietuvos – ir Panevėžio rajono Velžio seniūnijos Katinų kaimo gyventoja 67 metų Ona Daukantienė.

Šiuo metu Panevėžyje gyvenančią moterį vakar aplankė ir su aukštu įvertinimu pasveikino Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Pranciška Paškevičienė bei Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis.

Sveikindamas aštuonis vaikus pagimdžiusią ir dorais žmonėmis išauklėjusią O. Daukantienę Savivaldybės mero pavaduotojas A. Pocius sakė, kad būti mylinčia mama – labiausiai pasiaukojantis, atsakingiausias, prasmingiausias ir didžiausios pagarbos vertas darbas.

Visi aštuoni O. Daukantienės vaikai – du sūnūs ir šešios dukros – gyvena ir dirba Panevėžio rajone.

Moters širdį džiugina 19 anūkų, tad prieš dešimtmetį palaidojusi mylimą vyrą, vienatve našlė skųstis negali. Ji mylima, gerbiama, dažnai ir vaikų, ir jų atžalų lankoma ne tik per šventes, bet ir eilinėmis dienomis.

Alytaus rajone gimusi O. Daukantienė turi agronomo specialybę, tačiau yra dirbusi ne tik su ja susijusius darbus. Tarp jų – sekretorės-kadrų inspektorės, draudėjos.

Laimingoje santuokoje 37 metus gyvenę Ona ir Jonas Daukantai visą gyvenimą daug ir sunkiai dirbo, nes reikėjo išlaikyti, aprūpinti didelę šeimą. Be pagrindinių darbų, sutuoktiniai plušėjo ir savo ūkyje – turėjo 6,5 ha žemės, augino daug gyvulių, paukščių. Kadangi šeimos galva buvo vairuotojas, iš darbo grįždavo vėlai, dirbdavo ir savaitgaliais, dauguma darbų ir rūpesčių teko žmonai. Nors namų ūkis laikėsi ant jos pečių, O. Daukantienė daug dėmesio skyrė vaikų auklėjimui: nuolat domėjosi jų mokymosi rezultatais, elgesiu mokykloje, buvo klasės tėvų komiteto narė.

Dabar motina gali džiaugtis, kad visi jos vaikai, baigę mokslus, sukūrę gražias šeimas, gyvena ir dirba gimtinėje, brangina motinos meilę ir apgaubia ją savo rūpesčiu bei širdies šiluma.

 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-05-11 11:11:00
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal