Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Švietimo centro pranešimas tarptautinėje konferencijoje Makedonijos Respublikoje

 

Balandžio 8–9 d. Panevėžio rajono švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė dalyvavo tarptautinėje švietimo konferencijoje Makedonijos Respublikoje, kurią Strugoje organizavo Makedonijos įstaiga „Friends of Education“. Konferencijoje (plačiau: http://www.friends-of-education.org/en/) patirtimi dalijosi švietimo lyderiai iš 10 pasaulio šalių (Kolumbijos, Graikijos, Ispanijos, Rusijos, Italijos, Ispanijos, Rumunijos, Anglijos, Škotijos, Slovėnijos).

Švietimo centro direktorė skaitė pranešimą „Applied robotics in elementary school“ („Robotikos galimybės pradiniame ugdyme“). Ši tema yra aktuali Europos mokytojams, nes LEGO robotukai – ne tik įdomus žaidimas, bet ir puiki priemonė, jungianti įvairias mokslo kryptis: inžineriją, fiziką, matematiką, informatiką, technologijas. Robotiką galima integruoti į pradinių klasių įvairių mokomųjų dalykų (lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų) pamokas. Konstruojant ir programuojant tam tikroms užduotims pritaikytą robotą, lengviau įsigilinti ir suvokti tiriamųjų mokslų, technologijų, elektronikos bei matematikos pagrindinius principus, logiką.

Pasirengti pranešimui tarptautinėje konferencijoje padėjo Panevėžio r. Smilgių gimnazijos mokytojas Gražvidas Ručinskas, jo vadovaujami robotikos būrelio mokiniai, naudodami programą „Lego Mindstorms Ev3“, sukonstravo ir suprogramavo robotą, kuris padėjo vaizdingai prisistatyti jungiant teoriją ir praktiką. Makedonijoje robotika žengia tik pirmuosius žingsnius, tad po pranešimo reikėjo atsakyti į dalyvių klausimus („Ar robotika naudojama tik privačiose Lietuvos mokyklose? Kokiomis lėšomis mokyklos įsigyja LEGO robotus?“ ir kt.).

Džiaugiamės, kad Panevėžio rajone dirba puikūs moktojai, kurių patirtimi galima dalytis Europoje.

 


      Švietimo centro informacija


 
  

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-04-19 09:57:04
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal