Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Tremtiniams atminti – visuotinė tylos minutė

 

Šiandien, birželio 14-ąją, minime Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dieną. Tarp šioms atmintinoms datoms paminėti skirtų renginių – visuotinė tylos minutė tremtiniams pagerbti.

11.59 val. Lietuvos žmonės kviečiami trumpam pamiršti dienos darbus, susikaupti tyloje ir vieną minutę skirti tam, kad apmąstytų likimus tų, kurie patyrė tremtį ir kalinimus, bei širdy pajustų pasididžiavimą savo laisve.

„Kviečiame tai daryti su savo bendradarbiais, draugais, šeimos nariais, nesvarbu, kad ir kur būtume. Raginame susivienyti įmones, valstybines institucijas, bendruomenes, prekybos centrus“, – sako akcijos organizatoriai.

Panevėžio rajone Berčiūnų Lietuvos Kankinių bažnyčioje šiandien 18 val. genocido aukoms paminėti – Šv. Mišios ir Kryžiaus kelias.

21 val. 30 min. gyventojai kviečiami būti kartu tiesioginiame „Misija Sibiras‘17“ paramos koncerte per LRT televiziją. Koncerto metu bus renkamos aukos, reikalingos išvykti į Irkutską „Misija Sibiras‘17“ ekspedicijai, kurios nariai šiemet ketina sutvarkyti daugiau negu 10 apleistų lietuvių kapinių, susitikti su šioje Sibiro dalyje tebegyvenančiais lietuviais, o vėliau skleisti žinią Lietuvos ir pasaulio bendruomenėse.

Projektas „Misija Sibiras“ jau antrus metus organizuoja atminties akciją #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK , kurios metu garsiai skaitomos tremtinių pavardės. Šiemet skaitymai vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Renginys prasidės 13 val., planuojama perskaityti 60 000 pavardžių.

Birželio 14-oji – tautos istorijai skaudi diena, kurios turime niekada nepamiršti. Nuo 1941 metų birželio 14 dieną prasidėjusių masinių Lietuvos gyventojų trėmimų į Sibirą iš Lietuvos išvežta daugiau kaip 280 tūkstančių mūsų šalies piliečių. Istorinių šaltinių duomenimis, bolševikai iš Lietuvos buvo suplanavę išvežti daugiau kaip 700 tūkstančių žmonių.

 

 


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-06-20 10:48:01
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal