Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Nepriklausomybės šalikas apjuosė aikštę ir širdis

 

Gyventi taikoje, vienybėje ir darnoje – tokios minties vedini Panevėžio rajono Geležių gyventojai beveik mėnesį su įkvėpimu darbavosi megzdami trispalvį šaliką ir vakar juo iškilmingai apjuosė miestelio aikštę. Akcija skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Šventėje dalyvavo ir už originalią idėją jos iniciatoriams bei dalyviams padėkojo Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Meras rūpestingai atliko jam patikėtą pareigą išmatuoti šaliko ilgį. Paskelbtas rezultatas – 87 metrai – palydėtas džiugiais šventės dalyvių aplodismentais ir susižavėjimo šūksniais.  

Idėjos sumanytoja – Geležių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Jovita Barolienė. Dar vasario mėnesio pradžioje ėmusi mąstyti, kaip įdomiai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kūrybinga pedagogė mokyklos bendruomenei pasiūlė numegzti didelį trispalvį šaliką. Mokyklos darbuotojai noriai ėmėsi darbo, tačiau vaikams darbuotis virbalais, pasirodo, buvo pernelyg sunki užduotis. Jiems padėti pasisiūlė mamos.

Po truputį azartas didėjo, megzti šaliką panoro vis daugiau miestelio žmonių. Mezginys keliavo iš vienų namų į kitus. Visus suvienijusį bendrą darbą tarpusavyje aptarinėjo kaimynai, bendradarbiai, draugai.

Vasario 16-osios išvakarėse trispalvis mezginys jau siekė 25 metrus. Šventiniame renginyje pasidžiaugę originaliu tautiniu savo rankų darbo šaliku, geležiečiai nutarė nesustoti ir sumanymą tęsti. Entuziazmas liejosi per kraštus, tik siūlų pritrūko, tad vieni ėmė ardyti senus megztinius, kiti geltonų, žalių ir raudonų siūlo važiavo pirkti į Panevėžį.

 „Sutarėme, kad mūsų idėja sujungs dvi šalies nepriklausomybę žyminčias šventes – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją, ir savo mezginį pavadinome Nepriklausomybės šaliku“, – apie miestelio gyventojų spontaniškai pratęstą iniciatyvą pasakojo J. Barolienė.

Pasak mokytojos, simboliška, kad bendras darbas tarsi tiltas sujungė dvi Lietuvai svarbias datas, tačiau dar svarbiau, kad jis sujungė žmonių širdis, įžiebė bendrystės, vienybės ir solidarumo jausmą.

Juosdami miestelio aikštę trispalvių šaliku, žmonės kalbėjo, kad jis skleidžia ypatingą šilumą ir gėrį, viduje pažadina gražiausius jausmus.

Rytoj, kovo 11 d., per 30 Geležių gyventojų šaliką veš į Vilnių ir juo nešini dalyvaus iškilmingoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtoje šventinėje eisenoje „Mūsų laisvė“.

Atgal į Geležius parvežtas šalikas poilsio neturės, o tęs aktyvų gyvenimą. Jis ir toliau bus mezgamas artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio garbei.

„Tikiuosi, kad kitų metų Vasario 16-ąją vėl gražiai ir prasmingai švęsime“, – viliasi J. Barolienė.     


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-03-10 13:34:47
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal