Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Naujamiesčio jaunieji skulptoriai Estijoje

 

Prasidėjusios mokinių vasaros atostogos anaiptol ne visiems vaikams atneša tingų, be rūpesčių saulėtą poilsį. Naujamiesčio gimnazijos jauniesiems kūrėjams tai kūrybinio darbymečio pradžia. „Jaunojo skulptoriaus“ stovyklos idėja, skaičiuojanti antrą dešimtį kūrybos metų, 2017 m. birželio 1–4 dienomis startavo toli nuo namų, Estijoje, Muhu saloje.

Graži, stipri Lietuvos Naujamiesčio gimnazijos, Estijos Rakverės amatų mokyklos ir  Latvijos Ledurgos menų mokyklų mokytojų ir mokinių draugystė šiemet įamžinta skulptūrų plenere „Tradicinė Muhu salos ornamentika drožyboje“.

Naujamiesčio gimnazijos dailės, technologijų mokytojas, plenero idėjos autorius Dalius Dirsė, trys jaunosios kūrėjos Agnė Bučaitė, Reda Skuodytė, Emilija Dirsytė ir penkiolika Estijos, Latvijos ir Vokietijos dalyvių iš ąžuolo kūrė medinį estų tradicinį apavą, susipažino su šios salos išskirtine aprangos ornamentika.

Kūrybai skirtas laikas trumpas – tik trys dienos. Tačiau tai buvo produktyvus, linksmas, kūrybiškai turtingas ir labai darbingas laikas. Sukurti ir dekoruoti įvairūs batai, klumpės papuošė Muhu salos Liiva miesto aikštę ir suteikė naujų kūrybinių idėjų stovyklos sumanytojams.

Stovykla Estijoje baigėsi, bet nesibaigė kūrybinis procesas. Jis tęsis Naujamiestyje birželio 26–30 dienomis vyksiančioje tarptautinėje stovykloje „Jaunasis skulptorius“.

 


Projekto sumanytojas Dalius Dirsė
 
 

 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-06-15 09:28:31
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal