Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Keisis mokėjimo už komunalinių atliekų surinkimą tvarka

 

Panevėžio rajono savivaldybės taryba patvirtino vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo metodiką bei vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatus.

Numatyta, kad nuo liepos 1 d. visi Savivaldybės teritorijoje esantys nekilnojamo turto objektų savininkai arba jų įgalioti asmenys už komunalinių atliekų tvarkymą mokės vietinę dvinarę rinkliavą. Ji susideda iš dviejų dalių – pastoviosios ir kintamosios.

Pastoviąją dvinarės rinkliavos dalį mokės visi nekilnojamojo turto objektų savininkai, naudotojai ar valdytojai. Kintamąją dvinarės rinkliavos dalį mokės tie, kuriems teikiama komunalinių atliekų paėmimo ir tvarkymo paslauga.

Pastovioji dalis priklauso nuo nekilnojamojo turto objekto paskirties ir ploto. Skirtingos paskirties objektams taikomas skirtingas įkainis

Gyvenamiesiems namams ir butams pastovioji dalis skaičiuojama plotą padauginus iš nustatyto įkainio – 3,2. Tarkim, 100 kv. m ploto namui ar butui mokestis bus 32 Eur per metus.

Maksimalus apmokestinamas gyvenamosios paskirties objektų plotas – 100 kv. m.

Butuose gyvenantiems ir kolektyviniais konteineriais besinaudojantiems gyventojams kintamoji dalis priklausys nuo gyventojų skaičiaus. Asmeniui nustatytas įkainis – 8,6 Eur per metus.

Pavyzdžiui, 60 kv. m butui, pastovioji dalis bus 19,20 Eur (60 x 3,2), kintamoji – 8,6 Eur vienam asmeniui per metus. Metinis rinkliavos dydis sudarytų 36,40 Eur arba 1,5 Eur per mėnesį (dabar – 2,2 Eur).

Individualių namų gyventojams, kurie naudojasi individualiu komunalinių atliekų konteineriu, dvinarės rinkliavos kintamoji dalis nustatoma pagal naudojamų konteinerių skaičių, tūrį ir ištuštinimo dažnį.

240 l konteinerio ištuštinimas kainuos 1,20 Eur, 120 l – 0,60 Eur. Dabar 240 l konteinerio ištuštinimas kainuoja 4,20 Eur.

Prievolę mokėti už atliekų tvarkymą taip pat turės sodo paskirties objektų ir garažų savininkai. Už sodo paskirties objektą teks mokėti 7,2 Eur per metus, už garažą – 3,5 Eur per metus.

Jeigu sodų paskirties nekilnojamuoju turtu naudojamasi ne visus kalendorinius metus, vietinė rinkliava skaičiuojama kaip už sodų paskirties objektą. Rinkliavos mokėtojams, kurie nuolatos gyvena sodų paskirties nekilnojamojo turto objekte, vietinė rinkliava skaičiuojama kaip individualių namų savininkams.

Rinkliavos dydžiai kitos paskirties objektams (žemės ūkio, gydymo, mokymo ir kt.) skaičiuojami atsižvelgiant į būtinąsias atliekų tvarkymo sąnaudas ir taikant nustatytą įkainį plotui.

Jei nekilnojamojo turto objekte nuolatos ne mažiau kaip 3 mėnesius negyvenama ar nevykdoma kita pagal paskirtį numatyta veikla, kintamosios rinkliavos dalies galima nemokėti. Tuo atveju reiks deklaruoti rinkliavos administratoriui, kad tam tikru laikotarpiu nebus naudojamasi objektu ir komunalinės atliekos tuo laikotarpiu nebus imamos.

Vietinę rinkliavą administruos UAB Panevėžio regiono Atliekų tvarkymo centras.Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-05-05 10:45:30
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal