Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Kariai kviečia gyventojus aktyviai dalyvauti pratybose

 

Gegužės 19–26 dienomis Panevėžio mieste ir apylinkėse judės ginkluoti kariai ir karinė technika – vyks Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuojamos pratybos „Karaliaus kirtis 2017“. Mokymuose taip pat dalyvaus kiti kariuomenės padaliniai, Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Panevėžio miesto savivaldybės ir kitų valstybės įstaigų, nevyriausybinių organizacijų bei įmonių atstovai.

Pagal pratybų scenarijų nežinomos grupuotės Panevėžio mieste ir rajone pradės kelti neramumus ir riaušes mieste, mėgins verbuoti gyventojus prisijungti prie neramumų kurstymo, bandys užimti vietos administracijos objektus, daryti įtaką svarbiausiems miesto žmonėms.

Identifikavus, kad grupuotės yra per didelės bei per stipriai ginkluotos, kad neramumus nuslopinti būtų galima vien vidaus pajėgomis, į pagalbą bus pasitelktas Karaliaus Mindaugo husarų batalionas ir įsteigta karinių operacijų teritorija. Situacijai aštrėjant ir priešiškoms pajėgoms kirtus Lietuvos sieną bus pereita prie karo padėties ir kolektyvinės gynybos veiksmų.

Kariai ragina gyventojus aktyviai dalyvauti pratybose, pastebėjus žaidybinių „priešiškų“ asmenų veiklą informuoti apie tai telefonu 112, bendradarbiauti su kariais, pareigūnais ir kitais pratybose dalyvaujančiais asmenimis.

„Priešiški“ pratybų dalyviai bus pažymėti mėlyna juosta ant abiejų rankų, o jų transporto priemonės bus pažymėtos mėlynais lapais ant langų. „Priešiškos“ reguliarios pajėgos vilkės mėlynos spalvos lauko uniformą su marginimu.

Pratybose dalyvaujantys Lietuvos kariai ir pareigūnai dėvės standartines uniformas su skiriamaisiais ženklais.

Gyventojai, pamatę judantį karinį transportą, karius ar pareigūnus, atliekančius pratybų veiksmus, prašomi nuo jų laikykis atokiau, rekomenduojamas saugus atstumas 30 metrų.

Vykstant pratybų veiksmams naudojant imitacinius garsinius šovinius, garsines granatas ar dūminius užtaisus, kariai prašo palaukti arba tiesiog klausyti policijos pareigūnų bei kariškių nurodymų. Taip pat prašoma radus karinės ekipuotės ar įrangos dalis perduoti kariams arba policijos pareigūnams.

Mokymų pabaigoje, gegužės 23 ir 25 dienomis 18–20 val. planuojamos dalinės gyventojų evakuacijos pratybos. Informacija dėl evakuacijos bus siunčiama per gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, taip pat per radiją bei kitas informavimo priemones.

Gyventojai bus kviečiami susirinkti į numatytus civilinės saugos objektus pagal civilinės saugos planus. Kariai ir pareigūnai kviečia gyventojus aktyviai dalyvauti, nes surinkimo vietose gyventojai bus ne tik vaišinama arbata, bet ir mokoma, koks turi būti šeimos evakuacijos planas ir kaip pasiruošti ekstremalioms situacijoms.

 


 

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono informacija

 
 
Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-05-25 13:33:43
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal