Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

29-oji Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija įteikta prozininkui ir poetui A. Kaminskui

 

Vakar Panevėžio rajone Puziniškio muziejuje įvyko Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinės premijos teikimo šventė ir susitikimas su laureatu Algimantu Kaminsku.

Renginio vedėja Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė sakė, kad skirtingai nei ankstesniais metais, šįkart premija skirta ne už konkretų kūrinį, o už pastarųjų metų kūrybinę veiklą – prozos kūrinius ir poeziją.

Tad ir muziejaus salėje, įprastoje vietoje stovinčioje etažerėje, gulėjo ne, kaip įprasta tokiai šventei, viena knyga, o jų daugybė.

Laureato kūrybinį kelią trumpai apžvelgęs Smilgių bibliotekos bibliotekininkas Edvardas Vaičius pastebėjo, kad A. Kaminsko prozoje galima įžvelgti sąsajų su G. Petkevičaitės-Bitės skleistomis humanistinėmis idėjomis, moralinėmis ir dvasinėmis vertybėmis.

A. Kaminskas susirinkusiai auditorijai su jam būdingu humoro jausmu papasakojo apie sunkumus, kuriuos teko įveikti leidžiant knygas. Dienos šviesą iš viso išvydo 26 jo knygos, dar 3 atiduotos leidyklai, ant darbo stalo guli 4 rankraščiai.

Pagerbti laureatą atvyko Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, mero pavaduotojas, premijos atrankos komisijos pirmininkas Antanas Pocius.

Rašytoją taip pat sveikino Smilgių seniūnijos atstovės – kultūros centro direktorė Lina Narkevičienė, seniūno pavaduotoja Tatjana Kondratavičienė, gimnazijos direktorė Asta Kačarauskienė.

Renginyje ištraukas iš A. Kaminsko kūrybos skaitė Savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos, koncertavo Panevėžio rajono muzikos mokyklos auklėtiniai, vadovaujami Audriaus Dervinio.

Tai jau 29-oji Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija, kuri skiriama už grožinės literatūros kūrinį, meniškai ir įtaigiai atspindintį Lietuvos gyvenimą, keliantį moralines ir dvasines problemas, humanistines idėjas, kurios akivaizdžios G. Petkevičaitės-Bitės gyvenime ir kūryboje.

G. Petkevičaitės-Bitės literatūrinę premiją 1983 m. įsteigė tuometinis Smilgių kolūkis, taip pagerbdamas savo kraštietę rašytoją. Iki 1990 m. premiją pelnė 8 Lietuvos rašytojai. 1996 metais premija vėl buvo atgaivinta Panevėžio rajono savivaldybės pastangomis.

Nuo 2008 metų literatūrinę Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premiją teikia Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

 


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-05-12 08:57:30
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal