Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

„ERASMUS+“ KA3 projekto dalyviai lankėsi Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“

 

Birželio 14 d. Kretos universiteto atstovės Maria Ampartzaki ir Vasiliki Giannakou lankėsi Panevėžio r. Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“. Viešnias sužavėjo ankstyvajam vaikų ugdymui ypač tinkanti vieta (upė, miškas), estetiškai įrengtos ir puikiai pritaikytos darželio erdvės.

Profesorė Maria Ampartzaki ypač atidžiai stebėjo Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ vykdomo projekto „Bulvė“ veiklas. Vyresnieji iškylautojai tą dieną grupėse su auklėtojomis kalbėjosi apie tai, kaip ir kur galima panaudoti bulvę, mokėsi ją suvynioti į foliją.

Antroji projekto dalis vyko prie laužo: buvo aptarta, kokiais būdais galima įkurti ugnį, kaip saugiai ją uždegti. Vėliau vyresnieji vaikai mokė jaunesniuosius: aiškino, kaip suvynioti bulvę į foliją.

Veiklos aptarimo metu profesorė pasiūlė kitą kartą leisti vaikams eksperimentuoti: bulves suvynioti ne tik į foliją, bet ir į kepimo popierių, o tada stebėti, kas nutinka, kai popierius sudega.

Maria Ampartzaki akcentavo, kad Panevėžio r. Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ lauko erdvės daug didesnės nei Kretoje, grupėse yra daugiau ir įvairesnių priemonių, skirtų vaikų ugdymui.

Panevėžio rajono švietimo centro įgyvendinamo projekto „ERASMUS+“ KA3 „Early childhood education – building sustainable motivation and value paradigm for life“ („Ankstyvasis ugdymas – tvarios motyvacijos ir gyvenimiškų vertybių kūrimas“) įgyvendinimo komanda nuoširdžiai dėkoja Panevėžio r. Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ kolektyvui už svetingumą bei kūrybišką savo įstaigos pristatymą.

Maria Ampartzaki ir Vasiliki Giannakou paminėjo, kad apsilankymas šioje įstaigoje joms padėjo suprasti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo situaciją Lietuvoje, o kartu su direktore Daina Murauskiene aptartos ugdymo programos bei vertinimo aplankai sudarė sąlygas geriau pasiruošti mokymams, kuriuos birželio 15 d. lektorės vedė Švietimo centre.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai ir Panevėžio rajono savivaldybės tarybai.

 


Renata Jankevičienė, Švietimo centro direktoriaus pavaduotoja


 
  

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-06-20 10:45:41
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal